Opublikowano

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Cześć! Ostatnio dostajemy od Was mnóstwo pytań związanych z koronawirusem i tego, jak najlepiej zadbać o zdrowie Waszego zwierzaka. Wzięliśmy to sobie do serca, a efektem jest wpis, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Mamy nadzieję, że rozwiejemy Wasze wszystkie wątpliwości i wraz ze swoimi psiakami będziecie spać spokojnie. Co więcej, zapiszcie sobie ten tekst na później, bo w miarę rozwoju sytuacji będziemy go na bieżąco aktualizować. Tyle ogłoszeń, życzymy miłej lektury!

Czy kupowanie karmy przez Internet jest bezpieczne?

W ostatnich dniach odnotowujemy znacznie większą liczbę zamówień w naszym sklepie internetowym, co nas bardzo cieszy i bardzo Wam dziękujemy za zaufanie. Jednocześnie pojawia się wiele pytań o to, czy e-commerce jest bezpiecznym kanałem zakupów w czasach epidemii. Tak, jest to na pewno znacznie bezpieczniejszy sposób niż osobista wizyta w sklepie. Zakupy przez internet mają wiele przewag. Oto kilka z nich:

 1. Ograniczasz się do kontaktu tylko i wyłącznie z kurierem, który i tak zamówienie może zostawić pod drzwiami. Tym samym unikasz spotkania kilkunastu osób w sklepie stacjonarnym.
 2. Masz kontakt tylko z zamówionym przez Ciebie produktem, który nie był dotykany przez przypadkowe osoby, tak jak ma to miejsce w sklepach.
 3. Płacisz przez Internet, więc nie musisz wyciągać z bankomatu gotówki ani potem nią płacić.
 4. Unikasz podróży do sklepu po zakup karmy, co znacząco obniża przypadkowy kontakt z innymi ludźmi.
 5. Bezpiecznie siedzisz w swoim domu.

Jak sytuacja ma się z karmą Benji’s Planet? Wszystkie nasze produkty zostały wytworzone i przeniesione do magazynu jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa w Polsce, w związku z czym nie ma takiej możliwości, aby produkty miały z nim styczność podczas produkcji lub w transporcie. Co więcej, wyłączyliśmy plastik z łańcucha dostaw, co znacznie zredukowało prawdopodobieństwo pojawienia się wirusa na opakowaniach. Jak to działa? O tym już w oddzielnym poście.

Pamiętaj! Wybierz zakupy przez Internet zamiast wizyty w sklepie stacjonarnym.

Jak długo wirus może utrzymywać się na opakowaniu karmy?

Czy wiedzieliście o tym, że koronawirus może przebywać na produktach różną liczbę godzin, w zależności od surowca, z którego zostało wytworzone opakowanie?

Na powierzchni syntetycznych włókien, takich jak plastik i inne podobne materiały czy też powierzchni wykonanej z metalu, koronawirus może utrzymywać się nawet do 3 dni. Zerknijcie na poniższą infografikę.

Na włóknach pochodzenia naturalnego, takich jak papier czy tektura, koronawirus może utrzymywać się do 24 godzin w zależności od warunków. Warto tutaj wspomnieć, że jest to i tak krócej niż wynosi aktualny okres realizacji zamówień w Benji’s, który wydłużyło duże zainteresowanie naszą karmą z Waszej strony. Oczywiście bardzo za nie dziękujemy!

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce ze względów środowiskowych wykluczyliśmy plastik z łańcucha dostaw już na etapie kreowania misji naszej firmy. Okazało się, że nasze myślenie procentuje – jest to nie tylko lepsze dla środowiska, ale w obecnej sytuacji również zdrowsze dla konsumentów.

Czy koronawirus może przenosić się bezpośrednio w karmie Benji’s?

Pojawiają się również pytania dotyczące tego, czy wirus może przenosić się z karmą i jej składnikami. Absolutnie nie jest to możliwe z następujących względów:

 1. Nasza karma poddawana jest procesom, w których wirus ginie ze względu na bardzo wysoką temperaturę.
 2. Wirus nie może przebywać aż tak długo na produktach spożywczych.
 3. Magazyn, w którym przechowywana jest karma Benji’s stosuje wszystkie zalecane i niezbędne procedury bezpieczeństwa.
 4. Karma Benji’s Planet została wyprodukowana i dostarczona przed pojawieniem się COVID-19 w Polsce.

Czy mój pies może zarazić się koronawirusem?

Najprawdopodobniej nie. Informacje od WHO mówią, że nie ma dowodów na to, aby zwierzęta domowe – zarówno psy jak i koty – chorowały na koronawirusa. Zdarzyły się, owszem, pojedyncze przypadki, że próbki krwi zwierzęcia dały pozytywny wynik na obecność wirusa, jednak Światowa Organizacja Zdrowia utrzymuje, że w żadnych okolicznościach nie mogą być one źródłem zakażenia.

Co innego jednak ich sierść, na której cząsteczki wirusa mogą utrzymywać się wiele godzin po powrocie ze spaceru. Dlatego pamiętajcie, żeby w kolejnych miesiącach szczególnie mocno dbać o higienę Waszych podopiecznych! Co warto robić?

 1. Myj ręce przed oraz po każdym kontakcie ze zwierzęciem.
 2. Pamiętaj o higienie rąk również wtedy, gdy dotykasz jedzenia, misek i innych akcesoriów po zwierzęciu.
 3. Dokładnie dezynfekuj miejsca, w których zwierzę śpi i je.
 4. Zdecydowanie unikaj dotykania oczu, ust i nosa po kontakcie ze zwierzętami! W takiej sytuacji trzeba wrócić do punktu pierwszego.

Czy w czasie epidemii mogę wychodzić z psem na spacer?

Występuje również dużo pytań o wychodzenie z psem na spacer. Wiadomo, że nasi milusińscy potrzebują dużo aktywności, stad te wątpliwości. Pomimo tego, że najprawdopodobniej psy nie mogą być nosicielami COVID-19, to warto pamiętać o aspektach związanych z przenoszeniem się wirusa i ewentualnym ryzyku:

 1. Wirus może zostać przeniesiony na błocie lub brudzie, które na sierści lub łapach – warto wyczyścić dokładnie swojego zwierzaka po powrocie.
 2. Żele dezynfekcyjne dla ludzi mogą być zbyt agresywne dla zwierząt, ze względu na substancje z których się składają. Szczególnie ich zapach może zaburzyć normalne zachowanie psa.
 3. Warto wybrać na spacer godziny, w których spotkamy jak najmniej osób.
 4. Po spacerze bardzo dokładnie, co najmniej 30 sekund intensywnie myj ręce z użyciem mydła.

To były najczęstsze pytania, które nam zadajecie. Staraliśmy się jak najdokładniej na nie odpowiedzieć i przekazać Wam jak najwięcej konkretów. Bardzo się cieszymy, że tak chętnie pytacie i zamawiacie naszą karmę, bo o zdrowie Waszych czworonożnych przyjaciół, szczególnie teraz, też trzeba dbać! Trzymajcie się ciepło i gdybyście mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, nie bójcie się pytać. Bardzo chętnie odpowiemy i pomożemy. Tak jak obiecaliśmy we wstępie, wpis będziemy aktualizować na bieżąco. Pamiętajcie, zdrowie przede wszystkim!

Pamiętaj!

Zamów przez Internet, dzięki czemu unikniesz wizyty w sklepie stacjonarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *